Templates by BIGtheme NET

Pakistan, ‘lind’ revista e grave për t’u bërë xhihadiste të përsosura

AP_73944679400-k9ND-U11003958106929KiE-1024x576@LaStampa.it

Në Pakistan, lind revista e grave se si të bëhen xhihadiste të përsosura.

Qëllimi i revistës së grave është nxitje e motrave islame për tu sakrifikuar.

Editorialistet mësojnë se si për të hedhur granata dhe si të gatuajnë darka për talebanët.

Edhe gratë e Xhihadit kanë revistën e tyre.

Kjo nuk është një revistë për të lexuar mbi modelin e flokëve, thashetheme, modele të reja të bukura apo fotot e personova të fmashëm.

Eshtë një ftesë ndaj motrave të Islamit, të bashkohen dhe të mësojnë gjëra të reja. Për shembull, mësojnë për të hedhur një granatë, apo si të gatuajnë në kuzhinë me përbërës të thjeshtë.

Revista është një ide e talebanëve pakistanez, të quajtur Sunnat dhe Khaulah (Rruga e Khaulah).

Përshtati në shqip: /Hashtag.al

Burimi: La Stampa

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful