Templates by BIGtheme NET

A janë këto pyjet më të bukura në botë? (foto)

Ujvara Iguazu, e cila është në kufirin midis Argjentinës dhe Brazilit, ka pyje të dendur dhe të bukur për tu parë

Kjo hekurudhë e braktisur treni është në pyllin pranë Caransebes, Rumani, dhe është e njohur edhe si tuneli i dashurisë

Një nga pyjet më mahnitëse në Angli janë pyjet e Qarkut Peak të pasur me pemë të lashta e me gunga

Angkor Wat, tempulli i përzier me pemë gjigante është konsideruar si një nga mrekullitë e lashta të botës

Çdo vit gjatë pranverës, liqeni i Gjelbër në Tragoess, Austri, përmbytet dhe mbulon me ujë gjithçka përreth tij

Jiuzhaigou, Parku Kombëtar i Kinës është i pasur me pyje të trashë dhe të harlisur dhe ka përreth liqene të ndritshme ngjyrë blu

I njohur si një nga kopshtet më të bukura të botës, Keukenhof është i vendosur në qytetin piktoresk të Lisse, vetëm një orë me tren nga Amsterdami

Pulli i Majmunit është i vendosur në Ubud, Bali, nuk është vetëm një shtëpi për më shumë se 600 majmunë, ai gjithashtu pret tempujt e lashtë hindu

Një selvi kopshte të Karolinën e Jugut kapur këtu në mjegull mëngjes herët, me kusht sfond Xhirimet për skenën famshëm fletores së mjellmë. Ajo nuk ka marrë shumë më romantike se kaq

Pylli Hallerbo në Flemish Brabant, Belgjikë, është i famshëm në të gjithë botën për mbyshjen e tij me zymbyla, të cilat shfaqen gjatë pranverës

Pylli i fundosur në Kazakistan ngrihet mbi Liqenin Kaindy, një fenomen natyror i formuar pas një tërmeti në vitin 1911, i cili i la pemët pjesërisht të zhytura në ujë

Amazona është pylli më i madh tropikal në botë, shtrihet mbi Brazil, Kolumbi dhe Peru, dhe është një shtëpi për më shumë se 300 lloje të gjitarëve dhe 1.800 lloje të zogjve

Qyteti i bukur i Savanah, Gjeorgji, ka fituar pseudonimin e `Qytetit Pyll`, në sajë të specieve të shumta të pemëve myshk që formojnë harqe mbi rrugët e saj

Në pyjet Meghalaya të Indisë, rrënjët e kësaj peme gjatë dekadave janë rritur përtej lumit për të krijuar atë që është njohur si një urë me rrënjë të gjalla

Në afërsi të kufirit mes Kinës dhe Kazakistanit qëndron pylli i madh me pemë kajsi, të cilat çelin në rozë dhe të në bardhë çdo pranverë. Është i njohur gjithashtu si Lugina Kajsi

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful