Templates by BIGtheme NET

Kjo është pamja spektakolare e Tokës gjatë natës (foto)

1492158010_1

Sateliti Npp i Nasa-a sjell hartën e re të tokës natën. Kjo ëshët një pamje e përbërë nga dritat e natës në Tokë, dhe na jep pamjen më të qartë të jetës njerëzore në planetin tonë. 

Harta e re interaktive përditëson atë që është publikuar në vitin 2012. 

Kjo pamje është quajtur “Black marble” në homazh të fotos “Blue marble”, e shkrepur nga astronautët e Apollo 17 teksa ishin në rrugën e tyre drejt hënës.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful