Templates by BIGtheme NET

Ballina

Ka ende shpresë për Argjentinën, 3 skenarët si mund të kualifikohen Mesi & Co

Humbja me Kroacinë ka tronditur tifozët, lojtarët dhe stafin e kombëtares argjentinase. Humbja është shoqëruar me tensione të shumta mes lojtarëve dhe stafit drejtues dhe mësohet se një pjesë e mirë e tyre kanë kërkuar largimin e trajnerit Sampaoli. Ndërkaq pas ndeshjes, tifozët argjentinas kanë pështyrë dhe goditur me sende teknikun e ekipit. Po kaq të ashpra kanë qenë edhe ...

Lexo me teper »

Turqia voton të dielën, 4 gjërat që paraprijnë dhe çfarë pritet të ndodhë

Qytetarët turq do t’i drejtohen kutive të votimit të dielën, 24 qershor, për të zgjedhur njëherazi presidentin e vendit dhe deputetët në parlamentin turk. Sondazhet paralajmërojnë një fitore të ngushtë për presidentin, Rexhep Tajip Erdogan. Në prill 2017, Erdogan fitoi  me një referendum të ngushtë prej 2 përqind – për të ndryshuar kushtetutën e Turqisë. Kjo çoi në një sistem presidencial ...

Lexo me teper »

De Telegraaf: Holanda do i thotë “JO” hapjes së negociatave me Shqipërinë

Hollanda ka vendosur t’i thotë “JO”  hapjes së negociatave me Shqipërinë. Agjencia e lajmeve holandeze “De Telegraaf”shkruan  se Hollanda do të bllokojë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe këtë ka vendosur shumica e Dhomës së Përfaqësuesve.  “Kemi një shqetësim serioz për luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri”, ka deklaruar ministri i Jashtëm, Stephanus Abraham Blok, por sërish Holanda ...

Lexo me teper »

Fotot zbulojnë mashtrimin – Si po katandiset Top Channel

Ditën e djeshme “Hashtag.al” shkroi se nipi i Vjollca Hoxhës organizoi protestën kundër gjyqtarit të dosjes ‘Top Channel’, Shkëlzen Selimit. Selimi është gjyqtar i Gjykatës së Lartë, i cili po shqyrton në Dhomën e Këshillimit dosjen për pronësinë e Top Channel. Si të mos mjaftonte paraqitja e një tufe njerëzish me pankarta si shoqëri civile, që kërkonin shkarkimin e menjëhershëm ...

Lexo me teper »

“Më 28 qershor Shqipëria pret një “Po” ose një “Jo”. S’ka asnjë plan për refugjatët!

“Më 28 qershor Shqipëria pret një “Po” ose një “Jo”. S’ka asnjë plan dhe asnjë negociatë për refugjatët!”, ky është komenti jashtë sallës së kuvendit i Taulant Ballës. “Më 28 qershor Shqipëria pret një “po” ose një “jo”.Në rast të një poje fillon puna përgatitore, në rast se jo nuk fillon. Këshilli Europian për Malin e Zi ka dhënë PO ...

Lexo me teper »

EKSKLUZIVE-Bashkimi Europian i thotë “JO” hapjes së negociatave me Shqipërinë

Bashkimi Europian i thotë “JO” hapjes së negociatave me Shqipërinë por për Maqedoninë vendoset hapje pa kushte e tyre. Dy ditët e fundit Franca dhe Gjermania kanë zhvilluar një samit të përbashkët për të vendosur një qëndrim të përbashkët për çështjet që do të diskutohen në Samitin e 28-29 Qershorit në Sofje të Bullgarisë. Një nga këto çështje është ajo ...

Lexo me teper »

Rama u dha 78 milionë euro katër deputetëve, PD publikon dokumentet

Katër deputetët e Partisë Socialiste Ilir Beqaj, Sadri Abazi, Xhemal Qefalia dhe Pjerin Ndreu, kanë përfituar në total tendera në shumën prej 78 milionë eurosh nga buxheti i shtetit. Partia Demokratike ka publikuar dokumentin i cili vërteton se kryeministri Edi Rama ka nxjerrë fitues tenderi kolegët e tij të partisë. “Janë të paktën 4 deputetë të tij që përfitojnë para ...

Lexo me teper »

Vrasjet që tronditën opinionin publik gjatë Qershorit, krimet brenda familjes

Vrasjet që tronditën opinionin publik gjatë Qershorit nuik kanë qenë të pakta. Krimet brenda familjes kanë tronditur opinion publik gjatë këtij muaji. 7 viktima janë raportuar dhe krimet kanë qenë të paramenduara. Duhet të themi se këto krimet kanë ndodhur brenda një afati kohor prej dy javësh.  Kryeministri Edi Rama flet për siguri në vend, madje nuk kursen as propagandën ...

Lexo me teper »

Nipi i Vjollca Hoxhës organizoi protestën kundër gjyqtarit të dosjes ‘Top Channel’

Televizioni Kombëtar Top-Channel ka orkestruar sot një nga aktet më të forta të manipulimit publik dhe shantazhit kriminal ndaj gjyqtarëve. Nëpërmjet një kronike të transmetuar në edicionin qendror të orës 15:00, televizioni Top Channel paraqet rreth 12 persona që mbanin pankarta në duar, duke raportuar në lajme se ishte organizuar një protestë për intensifikimin e vettingut. (Shikoje këtu) Sipas Top ...

Lexo me teper »

‘ZDF’: “Shqipëria e gatshme për refugjatët” – Në siklet qeveria: S’e thamë ashtu!

Ministria e Brendshme shpërndau sot një deklaratë për shtyp, ku sqaronte pohimet e zv.ministrit të saj, Julian Hodaj, në një intervistë për median gjermane ‘ZDF’ ditën e djeshme. I pyetur nga media në fjalë, Hodaj deklaronte dje se “ne kemi treguar që në luftën e Kosovës, se në rast nevoje jemi në gjendje të pranojmë deri në 600.000 persona. Jemi ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful