Templates by BIGtheme NET

sport

Kosova fiton miqësoren me Madagaskarin, Zhegrova debuton me gol

Në sfidën e zhvilluar në ‘Stade Jean Rolland’ në Paris, Kosova ka arritur të mposht kombëtaren e Madagaskarit, për t’i dhuruar debutim me fitore trajneri të ri, Bernard Challandes. Pjesa e parë e ndeshjes nuk solli shumë raste shënimi, duke u përshkruar me shumë gabime në mesfushë, dhe pak raste shënimi të krijuara. Rasti më i mirë i kësaj pjese, ...

Lexo me teper »

Kombëtarja U19 e Bogdanit fiton miqësoren me Kazakistanin

Kombëtarja e 19-vjeçarve e drejtuar nga legjenda kuq e zi Erjon Bogdani arriti të fitonte në sfidën e zhvilluar në ‘Roza Haxhiu’ në Lunjë ndaj moshatarve të saj të Kazakë. Të rinjtë shqiptarëu mjaftuan me vetëm një gol. Ishte Marash Kumbulla i cili në minutën e 40, pas një goditje këndi zhbllokoi rezultatin për përfaqsuesen tonë, duke e mbyllur edhe ...

Lexo me teper »

Neymar drejt Realit, Guardiola e do te Man.City

Braziliani Neymar pas transferimit në gjigandët francezë të Paris SG, duket se nuk ka gjetur ambientin e përshtatshëm dhe sipas mediave botërore është menduar një kalim i mundshëm për tek Real Madrid. Por kalimi i tij tek spanjollët nuk ka gjetur vetëm kundërshtimin e presidentit të PSG Al Khelaifi i cili nuk dëshiron largimin e tij. Tjetër pengesë e kalimit ...

Lexo me teper »

Ronaldo lë gjurmë në historinë e futbollit, 900 ndeshje në karrierë

Ronaldo është cilësuar si një ndër lojëtarët më të mëdhenj në historinë e futbollit. Ai ka arritur të luaj ndjeshjen e 900 në karrierën e tij. “The Telegraph” i ka kushtuar një artikull, ku tregon mbi karrierën e yllit të futbollit. “Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ka shënuar 2 gola për Portugalinë në fitoren kundër Egjiptit ...

Lexo me teper »

Miqësoret/ Kolumbia përmbys Francën, Argjentina fiton me Italinë

Kanë përfunduar miqësoret e planifikuara për t’u luajtur ditën e sotme midis kombëtarëve. Kështu në sfidën midis Francës dhe Kolumbisë rezultati ka përfunduar 2-3. Kolumbia e ka fituar këtë sfidë me përmbysje pasi në pjesën e parë Franca ishte në avantazhin e dy golave por pjesa e dytë ka qenë e gjitha për Kolumbinë të cilët gjujnëzuan ‘gjelat’. Golat për ...

Lexo me teper »

Mposhten me përmbysje, Shpresat e Shqipërisë humbasin për 7 minuta

Edhe pse shumë pranë fitores, përfaqësuesja U-21 e Shqipërisë është mposhtur sot me përmbysje përballë Sllovakisë me rezultatin 2-3. Sfidë kjo e vlefshme për kualifikueset në Kampionatin Europian 2019 që do të zhvillohet vitin e ardhshëm mes Italisë dhe San Marinos. Në të 44-t, një aksion i bukur mes Cekës dhe Manajt, bëri që sulmuesi lushnjar të zhbllokojë rezultatin dhe ...

Lexo me teper »

Zyrtare, Ibrahimovic nënshkruan me gjigandët e futbollit amerikan

Pas shumë thashethemeve, tashmë çdo gjë është zyrtarizuar, Zlatan Ibrahimovic ka zbarkuar kampionatin amerikan. Suedezi ka firmosur me Los Angeles Galaxy, skuadër kjo me të cilën kanë nënshkruar edhe futbollistë të tjerë si David Beckham dhe Steven Gerrard. Çdo gjë u konfirmua nga vetë 36-vjeçari, i cili postoi një foto me frazën: “E Dashur Los Angeles, je e Mirëpritur”. Duke vazhduar kështu serinë e ...

Lexo me teper »

FIFA publikon kalendarin e parë dixhital të futbollistëve për botërorin e Rusisë

Kompania e ngjitësve Panini në bashkëpunim me me FIFA-n, kanë publikuar albumin e tyre të parë zyrtar digjital për Kupën Botërore të 2018 FIFA, ku tifozët e çmendur të futbollit mund të shkarkojnë ngjitëse të të preferuarëve të tyre. Albumi i parë me foto u prezantua për Botërorin e Meksikës në 1970, ndërsa ky i këtij viti është ndryshe pasi ...

Lexo me teper »

Mot i keq pushton vendin, FSHF shtyn ndeshjet e Superiores

Java e 27 e Superligës së Shqipërisë e programuar për t’u luajtur mesjavën e ardhshme është shtyrë për shkak të kushteve të këqija atmosferike të motit. Lajmi është bërë i ditur nga vetë FSHF-ja, e cila ka lajmëruar klubet për për zhvendosjen e kësaj jave me datë 1 prill. Një shtyrje, kjo e cila i jep kohë ekipeve të përgatiten ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful