Templates by BIGtheme NET

POSHTË MEDIA, RROFTË PARTIA SOCIALISTE

Nga-Andi-BejtjaBlog-Autor: Andi Bejtja
Sot u bëra përfundimisht me Edi Ramën madje u emocionova. Dëgjova kryeministrin të thotë se morëm 1.6 miliardë euro borxh dhe shlyem 2.2 miliardë. Ue ue ue….kerkojë falje, i kam rënë kot në qafë, ‘jo i ke piketat ekonomike gabim’, ‘jo ashtu, jo kshu’, ky paska larë dhe borxhet që i kishte Enveri Jugosllavisë.
Më fal vlla, poshtë media shqiptare, rroftë Partia Socialiste. U se harrova dhe nje ministër tha se jemi vendi i dytë në 2015 për thithjen e investimeve të huaja, 950 milionë euro. Nqs fusin këtu dhe koncensionet kërkoj falje, por do i them dy fjalë medias shqiptare meqë tani jam freelance:

Kërkoni listën e ish-borxhlinjve që morën 2.2 miliardë dhe listën e investimeve të huaja që mbushin 950 milionë euro. Ndryshe ça t’u ketë pragu i shtëpisë që ditë të shtune talleni kaq keq me shqiptarët.

1
MUND TË KOMENTOSH

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Majlinda Zeneli Recent comment authors
  Subscribe  
Më të rejat Më të vjetrat Më të votuarat
Më njofto
Majlinda Zeneli
I ftuar
Majlinda Zeneli

Ky shkrim i shkurter, me ironine e kendshme dhe te qarte, me risjell nostalgjine e diteve kur ndiqja lajmet, gati flesh te “AGON”-it, por te qarta si shkrimi ne fjale. Nga ajo kohe lajmet nuk i ndjek me ne TV, ndersa marre ndonje informacion tek tuk ne ndonje portal serioz si “Lapsi.al”. Nuk e di pse me mungon shume “AGON”-i dhe lajmet flesh te tij. Ndiehem si ne terr, pa informacionin e besueshem. Kam neveri te genjej veten dhe te humb kohen me televizionet “kombetare”. E pershendes qytetarine tuaj konsekuente per te refuzuar kompromisin me turpin e sotem mediatik.