Templates by BIGtheme NET

REFORMA MADE IN “RAMALU”

Nga-Andi-BejtjaBlog-Autor: Andi Bejtja

Që “RAMALU” po bëhet firmë, sh.p.k e njohur kjo duket qartë. Dhe po luftojnë fort të kapin tregun, duke i vënë dhe shkopa nënrrotë konkurentëve….

Duke shkelur jo vetëm rregullat e tregut, por edhe ato të Venecias. Dhe thirrja për t’u mbyllur Rama, Luli, Lu të hënën e të mos dalin derisa të nxjerrin produktin e duhur për shqiptarët, nga toni me të cilin u tha u duk si dita qametit, por nga përmbajtja nuk është as më shumë e as më pak, po fillimi i sezonit të ri të portokallisë…dhe tender i paracaktuar fitimtari.

Dmth mbylluni të dy të tre, vrisni veten, ngelni me barrë, po çfarëdo produkti të nxirrni e keni kot, se reforma në drejtësi quhet e përfunduar kur cdo tender e fiton kompania ” RAMALU”.

Nuk ka “MADE IN VENECIA” ka vetëm “MADE IN RAMALU”.. Le që ç’gri sallatë kot dhe unë, lexoni Fatos Lubonjën, intervistën e tij të dhënë për TV ORA NEWS, nga të paktit të PAVARUR në këtë vend…Une po e lexoj për herë të dhjetë.

/ Syri.net

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto