Templates by BIGtheme NET

ANGLEZËT JANË IDIOTË, BËNI SIÇ THOTË SOROS

Adlej piciBlog-Autor: Adlej Pici

Keta anglezet me te vertete jane nje popull idiot. Une nuk e marr vesh kete pune! Votuan per te dale nga EU qe eshte organizata me e suksesshme, me eficente dhe me e enderruar nga vendet e pazhvilluara.

Kete e bene edhe pasi te gjithe shqiptaret me Sorosin ne krye jua bene te ditur kete gje, ata prape se prape votuan kunder. Kjo nuk eshte gje hic sepse te gjithe kete gjeme jua beri nje gomar dhe i papergjegjshem, Boris Johnson, qe nuk ngeli tutkun shqiptar qe nuk u tall e nuk i corri masken ketij injoranti dhe te paafti qe me gjithe universitetet qe ka Londra arriti te diplomohej vetem ne nje universitet province diku ne Oxford!

Brenda 1 jave keta anglezet idiote bene dhe nje gomarllek tjeter, nderruan te gjithe klasen politike me kuc e me mac dhe e lane vendin ne dore te nje gruaje. Dhe normal qe punet do shkojne mbrapsht se nuk eshte hera e pare qe ja lene vendin nje gruaje. Kjo tutkunja, edhe pse kishte qene pro ndenjes ne EU cfare beri?

Caktoi minister te jashtem ate copen e misht Boris Johnson sa per ti ngritur nervat gjithe shqiptareve. Ky tuhaf tani i bije te shkoje te takoje figurat e medha e te renda si Mogherini, Junkers, etj. Nuk e marr vesh si keta anglezet kane bere perpara ne histori me kaq mend sa kane.

 
 
 

2
MUND TË KOMENTOSH

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Roland_Badenigenci Recent comment authors
  Subscribe  
Më të rejat Më të vjetrat Më të votuarat
Më njofto
genci
I ftuar
genci

qe angelezet jane idiote kjo u kuptua. qe boris eshte me diot akoma edhe kjo dihet. por nuk besoj qe theresa eshte e idiote se esthe grua, perkundrazi ne kemi pare qe ne duart e nje gruaje britania ka dale nga nje krize shume e madhe, apo gjermania qe pati nje zhvillim shume te madh nen udheheqjen e nje gruaje. por bie dakord me ty theresa may ose eshte idiote qe vendos borisin minister te jashtem ose ka nje axhende te caktuar dhe do te mbylle dialogun me be (sepse kaq mund te arrish me borisin minister te jashtem), qe… Lexo më shumë»

Roland_Badeni
I ftuar
Roland_Badeni

Eshte per te ardhur keq ,se sa do qe te flasim “NE” nga Shqiperia ,dhe per kedo qe fasim ,sna e var njeri, as ketu brenda as atje jasht .Lind pyetja ,ose na kane inate (sbesoj se na kane zili ) ose na kane zili (nuk e di te kemi bo na i gjo te mire keto kohet e fundit pervec eksportit te hashishit) ,sepse sado qe i keshillojme ata vazhdojne e bejne punen e vet ,eshte per te ardhur keq per ta “se kshu si e kane nis ,sdo ju dali mire “