Templates by BIGtheme NET

Nëse Hejnkes largohet, te Bajerni e kanë gati ‘Planin B’

Të jetë për Bajernin nuk e ndërron trajnerin aktual asnjëherë, por Hejnkes e ka përsëritur gjithmonë. Në fund të sezonit mund të largohet.

Ai e dashuron klubin dhe gjithmonë i përgjigjet kur është nevoja për ta ndihmuar, por shëndeti dhë mosha të kufizojnë.

Emrat që mund të zëvëndësojnë Jupin janë të shumtë. Dy nga kandidaturat më afër Bajernit janë Julian Nagelsman dhe Tomas Tuhel, shkruan sportal.

Tekniku i Hofenhajmit dhe ish-tekniku i Dortmundit. Siç raporton gjermania “Bild”, Nagelsman ka dalë nga gara. Jo për fajin e 30-vjeçarit, por Bajerni prefero, Tuhelin.

Nëse Hejnkes largohet, drejtuesit bavarez do i besonin ekipin Tuhelit. 44-vjeçari është preferenca dhe zgjedhja e rekordmenëve gjermanë.

Bajerni nuk ndryshon. Ngjyrat verdhë e zi vazhdojnë preferohen në Mynih.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto