Templates by BIGtheme NET

Bajerni në kërkim të ‘timonierit’, cili emër i famshëm e ka refuzuar së fundmi stolin bavarez

Në fund të sezonit, Jup Heinkes, do të largohet nga drejtimi i Bajernit të Mynihut. Klubi dhe tifozat duan të qëndrojë, por ai e ka vendosur.

“Vij sa herë që Bajern ka nevojë për mua, por në verë nis pushimet dhe e mbyll me bavarezët“.

Alternativat janë të shumta dhe drejtuesit gjermanë nuk duan të nxitohen.

Një ndër emrat që shihet si pasuesi i Heinkes, është Hoakim Lëv.

Tekniku i kombëtares gjermane është i përqëndruar te Botërori i Rusisë, shkruan sportal.

Siç citon “Sky Sport Germany”, Lëv nuk është kandidat për stolin e gjigandëve gjermanë.

Ai ka mohuar lajmin dhe Bajerni duhet të hedhë sytë nga ndonjë tjetër kandidaturë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto