Templates by BIGtheme NET

Lojërat Olimpike Dimërore, Gjermania dominon garat

Pardje kanë nisur Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë e Jugut ku marrin pjesë 206 vende.

Pas dy ditëve të para të garave, Gjermani ka mundur të marrë vendin e parë me 3 medalje ari dhe një bronzi, e ndjekur nga Holanda me 2 medalje ari, 2 argjendi dhe 1 bronz.

Kurse në vendin e tretë është Norvegjia që ka mundur të marrë 1 medalje ari, 4 argjendi dhe 3 bronzi.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto