Templates by BIGtheme NET

Sulm kibernetik në Lojërat Olimpike të Koresë së Jugut, autoritetet vijojnë hetimet

Po vazhdojnë hetimet për sulmin kibernetik në sistemet e Internetit dhe të WI-Fi-së, para ceremonisë së Lojërat Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë Jugore.

Sipas organizatorëve serverat e lojërave ishin sulmuar afro 45 minuta para ceremonisë së hapjes, duke shkaktuar probleme në Internet në qendrën kryesore të gazetarëve.

Gjë kjo që ka çuar në ndalimin e serverave për parandalimin e dëmit të mëtejshëm dhe kjo ka çuar në mbylljen e faqes në Internet të Lojërave Dimërore në Pjonçang.

“Ministria e mbrojtjes e Koresë Jugore dhe ekipi i sigurisë kibernetike, po zhvillojnë hetimet për këtë sulm,”-është shprehur zëdhënësja, Nancy Park.

Marrë nga: theaustralian.com.au

Përshtati: Hashtag.al

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto