Templates by BIGtheme NET

‘Edi Rama dha me qira Teatrin Kombëtar për bingo’ (Kontrata)

Kryeministri Rama, në kohën kur ishte ministër Kulture, e dha Teatrin Kombëtar me qira për bingo.

Kontrata është publikuar nga regjisori, Kastriot Çipi, i cili ka replikuar me ministren e Kulturës, Kumbaro, lidhur me deklaratat e saj të fundit, por edhe me përplasjen e ditëve të fundit mes saj dhe aktorëve, për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar.

Regjisori Kastriot Çipi, ka replikuar me ministren e Kulturës, Kumbaro, lidhur me deklaratat e kësaj të fundit para pak ditësh, ku akuzonte qeverinë parardhëse për shpërdorim parash lidhur me projektin e ndërtimit të një salle teatri brenda Piramidës.

Çipi i kujton Kumbaros, se ideja e ndërtimit të një salle teatri brenda Piramidës kishte qenë ideja e vëllait të Kumbaros, Arbenit kur ishte këshilltar i Ministrit të Kulturës, Blendi Klodi.

Ndërkohë, Çipi thotë se  duke publikuar edhe kontratën dhe pyet Kumbaron pse nuk ka reaguar atëherë si intelektuale.

 

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto