Templates by BIGtheme NET

Lirohen policët e arrestuar për manipulim provash për vdekjen e Ivanoviqit

Gjykata e Mitrovicës në Kosovë ka liruar dy policët të cilët ishin arrestuar dy ditë më parë si tw dyshuar pwr manipulim tw provave rreth vrasjes sw Oliver Ivanoviqit

Lajmin për “Kohën Ditore” e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Shyqri Syla.

Prokuroria, sot në mëngjes ka kërkuar nga Gjykata, që t`u caktojë një muaj paraburgim të dyshuarve.

Dy policët janë Zarko Jankoviq dhe Dragica Markoviq.

Ata, sipas burimeve, dyshohet se një gëzhojë e kanë larguar nga vendi i ngjarjes dhe nuk e kanë dorëzuar bashkë me provat e tjera.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto