Templates by BIGtheme NET

Pse u ndanë yjet e “Sex and the City”, Sarah Jessica Parker dhe Kim Cattrall

Diva televizive Sarah Jessica Parker dhe  “kolegia e famshme” xheloze Kim Cattrall

Diva televizive Sarah Jessica Parker dhe kolegia Kim Cattrall kanë qenë në sherr me njëra-tjetrën për vite. Pas një zënke online, Alison Boshoff zbuloi shkakun.

Për të ata që s’e dinë, ishte një mesazh i mëshirshëm ‘ngrohtësie dhe mbështetje’ e një miku të vjetër në një kohë të tmerrshme humbjeje.

‘E dashur Kim, dashurinë dhe ngushëllimet e mia për ju dhe familjen tuaj për ndarjen nga jeta të vëllait tuaj të dashur’, i shkruante online Sarah Jessica Parker.

Vëllai i koleges së saj te seriali “Sex And The City”,  Chris, 55 vjeç, ishte gjetur i vdekur në fermën e tij në Kanada.

Ajo që Cattrall i dha si kundërpërgjigje shokoi shumë personazhe nga Hollivudi dhe miliona fansa të serialit në mbarë botën.

Cattrall iu përgjigj furishëm Parkerit, me një sulm që dukej jashtë arsyes teksa i shkruante:

“Mami më ka pyetur sot: Kur do të lërë të qetë hipokritja Sarah Jessica Parker? Përpjekja juaj e vazhdueshme është një kujtesë e dhimbshme për mua që më tregon se sa e ashpër keni qenë atëherë dhe tani. Më lejoni ta bëj këtë shumë të qartë (nëse nuk e kam bërë tashmë): Ti nuk je familja ime. Ti nuk je shoqja ime. Kështu që unë po të shkruaj për të të thënë për herë të fundit që të ndalosh së shfrytëzuari tragjedinë tonë për të treguar personalitetin tënd “të bukur”‘.

Ajo e lidhi postimin e saj me një histori titujsh gazetash të vitit 2017, të titulluar: “Brenda kulturës mesatare që shkatërroi “Seksin dhe Qytetin”.

Gjuha ishte e tillë që duhet të pyesësh veten, edhe duke e lejuar pikëllimin e saj të dukshëm, a ishte Kim ajo që po shkruante.

Qartazi ajo ndjeu zemërimin ndaj Sarah Jessica Parker, 52 vjec,- e njohur për të gjithë si SJP – që ishte, sipas saj, përsëri duke luftuar për imazhin publik si një ‘vajzë e bukur’ që ofron mbështetje për ‘miken e saj Kim’ dhe se pikëllimi i familjes Cattrall ishte vetëm një hap larg.

Burimi: Daily Mail

 

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto