Templates by BIGtheme NET

City “poker” golash ndaj Basel, siguron kuliafikimin që në Zvicër

 

Manchester City ka shkatëruar Bazelin e Taulant Xhakës duke fiksuar rezultatin në 0-4.

Përballja me ishullorët ishte tepër e vështirë për Basel.

Me këtë fitore duket se City i ka mbyllur llogaritë për kualifikimin në turin tjetër.

Golat për anglezët u shënuan nga Gundogan, Silva dhe Aguero në pjesën e parë, dhe më pas e mbylli përsëri Gundogan me një gol në pjesën e dytë.

Në këtë sfidë Taulant Xhaka u ndëshkua me karton të verdhë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto