Templates by BIGtheme NET

Giulermo Del Torro president i jurisë së Festivalit të Kinemasë në Venecia

Regjizori Giullermo Del Toro do të jetë presidenti i jurisë për Konkursin e 75 të Festivalit të Kinemasë të Venecias.

Festvali do të mbahet në datat 29 gusht deri në 8 shtator.

Vendimi është marrë nga Bordi i Bienales së Venecias i cili miaroti propozimin e Drejtorit të Festivalit Alberto Barbera.

Regjizori meksikan në vitin 2017 fitoi ccmimin “Luani i Artë” me filmin “Tha Shape Ëater”.

Del Toro ka marrë 13 nominime për Oskar mes të cilëve edhe për regjizorin më të mirë, skenarin më të mirë origjinal dhe filmin më të mirë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto