Templates by BIGtheme NET

Banda e drogës në Athinë/ Policia greke zbulon emrat

 

Pas operacionit të zhvilluar nga policia greke në 22 janar, gjatë së cilit u sekuestrua një sasi e madhe droge, janë bërë publike emrat e katër të arrestuarve me kombësi shqiptare.

Të arrestuarit janë Rando Hodollari, i datëlindjes 4 mars 1991, Fatjon Habibaj i datëlindjes 11 korrik 1985, Spartak Zene i lindur në 14 nëntor 1987 dhe Devis Nukolli i datëlindjes 26 Shtator 1994.

Sipas mediave greke, kreu i bandës ishte Rando Hodollari dhe grupi kriminal ishte krijuar që prej vitit 2017.

Policia nga kontrrolli gjatë operacionit kapo sasisë e 105 kilogramve marijuanë dhe 12 mijë euro.

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto