Templates by BIGtheme NET

Liverpool siguron kualifikimin, shkatëron Porton

Në sfidën e radhës të Champions League, të luajtur në Portugali midis Portos dhe Liverpool ka përfunduar me një rezultat shkatrimtar për portugezët.

Liverpool shënoi plot  5 gola në portën e Portos duke mos i dhënë asnjë shans për të shënuar gol.

Me këtë fitore duket se ishullorët e kanë mbyllur kualifikimin që në ndeshjen e parë.

Golat për Liverpool u shënuan nga Mane dhe Salah në pjesën e parë. Ndërsa në pjesën e dytë ka shënuar përsëri dy gola Mane dhe një gol ka shënuar Firmino.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto