Templates by BIGtheme NET

Në Champions Real me fytyrë ndryshe, përmbys PSG-në

Real Madrid ka arritur të fitojë sfidën e Champions League kundrejt Paris SG, duke treguar një fytyrë ndryshe nga ajo që ka paraqitur në kampionat.

Ndeshja është mbyllyr me rezultatin 3-1, në një sfidë me përmbysje, pasi PSG shënoi e para dhe më pas është dashur një penallti për Real që të barazonte rezultatitin.

Golat e sfidës janë shsënuar nga Rabiot për PSG në pjesën e parë, më pas ka barazuar Ronaldo me penallti. Në pjesën e dytë ishte përsëri Ronaldo që i dha avantazhin “galaktikëve”. Golin e fundit për Real e shënoi Marcelo.

Kjo fitore i jep Real Madrid një shans më shumë për kualifikim në përballjen e radhës që do zhvillohet në Francë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto