Templates by BIGtheme NET

Për çfarë kërkohet në Austri, kosovari i ndaluar në Morinë

Është arrestuar në pikën kufitare të Morinës një shtetas kosovar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Në prangat e efektivëve ka rënë 26-vjeçari Arijan P., lindur në Gmunden të Austrisë dhe banues në Mitrovicë të Kosovës.

Ai u ndalua pasi gjatë regjistrimit në sistem, rezultoi se këërkohej nga policia austriake për trafik lëndësh narkotike.

I ndaluari është shoqëruar në policinë e Tiranës ku do presë procedurat deri në ekstradimin e tij drejt Austrisë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto