Templates by BIGtheme NET

“Të presim në Teatër”, Andrea dhe Çipi i dorëzojnë Kumbaros propozimet e artistëve

Pas takimit të ministres Mirela Kumbaro me disa aktorë të Teatrit, ka përfunduar edhe takimi mes artistëve të tjerë të cilët u mblodhën në Teatrin Kombëtar.

Kastriot Çipi dhe Ema Andrea janë zgjedhur përfaqësues të cilët do të diskutojnë me Kumbaron për zgjidhjen e kësaj çështje.

“Ju pritëm në teatër, por mësuam që ishit në një takim me një grup tjetër artistësh. Ne kemi ardhur të përfaqësojmë një grup prej 200 personash, ndërsa artistët që kanë ardhur këtu, mirë kanë bërë që kanë ardhur, por përfaqësojnë veten”, tha Andrea gjatë takimit.

Në fund të dy i dorëzuan ministres edhe disa propozime të artistëve, ku Kastriot Cipi theksoi se e presin ministren në Teatrin Kombëtar për vijimin e dialogut.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto