Templates by BIGtheme NET

Arsenal ‘tris’ ndaj Ostersunds, Dortmund fiton ndaj Atalantës

Arsenal ka arritur të fitojë ndaj skuadrës modeste të Ostersunds, duke fituar me rezultatin 0-3.

Kjo fitore i jep mundësi Arsenal të jetë një hap drejt kualifikimit për në fazën tjetër të Europa League.

Golat për Arsenal u shënuan nga Monreal, autogol i Mkhitaryan dhe një gol i Ozil.

Në sfidën tjetër të luajtur midis Borusa Dortmund dhe Atalantës, gjermanët kanë arritur të fitojnë me rëzultatin e ngushtë 3-2.

Ky rezultat nuk i jep avantazh të madh për kualifikim gjermanëve edhe pse fituan ndeshjen.

Golat u shënuan nga Schurrle dhe një dygolësh i Batshuayi për Dortmund dhe për Atalantën shnoi dy gola Ilicic.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful