Templates by BIGtheme NET

‘Dorë e hekurt’ ndaj Skënderbeut – Trukimet, UEFA përjashton 10 vite korçarët

UEFA ka përjashtuar Skënderbeun e Korçës me 10 vite nga kompeticionet europiane. Vendimi është marrë në datën 7 shkurt, edhe pse në faqen zyrtare të UEFA-s nuk është publikuar ende asgjë.

Sipas mediave, klubi korçar është gjobitur me 1 milionë euro. Vendimi është marrë në Komisioni i Disiplinës lidhur me trukimet e dy ndeshjeve.

Të gjithë janë në pritje të një vendimi zyrtar të UEFA-s, si dhe pritet një qëndrim i klubit të Skënderbeut dhe Federatës Shqiptare të Futbollit.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto