Templates by BIGtheme NET

Plagosja në Laç, arrestohet me natë autori

Arrestohet Xhevahir Lika, personi që qëlloi me armë zjarri mbrëmjen e shkuar në qytetin e Laçit. Lika u prangos gjatë natës pranë zonës së Gjormit, pak orë pas konfliktit me një person tjetër, i cili ka mbetur i lënduar.

Lika qëlloi me armë pas një sherri me Gent Bushin, pranë shkollës 9-vjeçare ‘Mark Trokthi’, duke shkaktuar panik në qytet.

“Në Laç, pas një konflikti të çastit mes dy shtetaseve, ata janë goditur me grushte dhe sende të forta me njeri-tjetrin dhe njeri prej tyre ka qelluar me armë zjarri në ajer dhe është larguar.

Nuk ka të lenduar nga të shtenat.

Policia ka shkuar menjehere në vendngjarje dhe fale veprimeve të shpejta hetimore ka identifikuar autorin e dyshuar, shtetasin Xh.L, që qelloi me arme zjarri në ajer. Policia është vene në ndjekje të autorit dhe po punohet për kapjen e tij.”, njoftoi policia mbrëmjen e shkuar.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto