Templates by BIGtheme NET

Formula 1, Ferrari dhe Mercedez Benz prezantojnë makinat (Foto)

Skuadrat e Ferrarit dhe Mercedez kanë prezantuar makinat e tyre për sezonin e ri të Formula 1. Shoferi i Ferrarit, Sebastian Vettel, është shprehur i emocionuar në prezantim duke treguar besim se kjo makinë do ta çojë drejt titullit kampion.

“Kemi gjthnjë pritshmëri pozitive dhe kemi bërë një punë shumë të madhe gjatë dimrit. Është e vështirë të bësh vlerësime në këtë moment, por shpresoj shumë që pritshmëritë tona të konfirmohen në javët në vazhdim. Nuk kam asnjë mesazh për rivalët, duke qenë se ballafaqimi na pret në pistë”.-tha Vettel.

Ndërsa nga kampi i Mercedez, ka zbuluar imazhet e para të makinës W09 nëpërmjet Valtteri Bottas, i cili pati nderin të bëjë xhiron e parë me të.

Makina e re Mercedes W09 duket se nuk ka ndryshime të dukshme në krahasim me makinën e vitit të kaluar.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto