Templates by BIGtheme NET

Mediat në Zvicër zbulojnë emrin e trajnerit të ri të Kosovës

Pasi Presidenti i Federatës Kosovare të Futbollit njoftoi se në mars do të emërohet trajneri i ri për përfaqësuesen e Kosovës, mediat nuk kanë nguruar të vihen në lëvizje për emrin e tij.

Sipas gazetës zviceriane “Blick” trajneri i ri mund të jetë Bernard Shaland. Që prej marsit 2015 Shaland nuk drejton asnjë skuadër pasi u shkarkua nga kombëtarja armene.

Sipas kësaj gazete Shaland mund të jetë trajneri i cili do të marrë në drejtim përfaqësuesen e Kosovës. Zviceriani më parë ka drejtuar edhe Zyrihun, Sionin, Jang Bojsin por edhe kombëtaren armene dhe atë të Zvicrës U-21.

Shaland është njohës i mirë i disa lojtarëve që luajnë për Kosovës si Bunjaku dhe Kryeziu, pasi vitet e fundit ai ka punuar si zbulues lojtarësh i Bazelit.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto