Templates by BIGtheme NET

Përballja me Getafen, Armando Sadiku mungon prej dëmtimit

Futbollisti i Kombëtares, Armando Sadiku, është detyruar të mos paraqitet në pjesën e dytë të lojës në sfidën kundër Espanyol pas përplasjes së pësuar në minutën e 44 me portierin Diego Lopez.

Dëmtimi i futbollistit rezultoi më i rëndë sesa mendohej dhe për këtë arsye 26-vjeçari është lënë jashtë listës me futbollistët e grumbulluar të Levantes për sfidën e nesërme kundër Getafe-s.

 Ky nuk është dëmtimi i parë për “bomberin”, i cili që prej transferimit në Spanjë, ka mbetur jashtë në 2 ndeshje si shkak i një dëmtimi në kofshë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto