Templates by BIGtheme NET

Albin Kurti pas largimit të 12 deputetëve: Vetëvendosje nuk ka as ndarje as ndalje

Kreu i Lëvizjez Vetëvendosja në Kosovë Albin Kurti në një mbledhje me simpatizantë të saj foli rreth ngjarjeve të fundit brenda partisë ku disa eksponentë të saj janë larguar përfshirë edhe Kryetarin e Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti.

Kurti u shpreh përpara simpatizantëve se “nga Lëvizja VETËVENDOSJE! ka disa dorëheqje dhe dalje, që janë për keqardhje dhe të gabueshme, por në Lëvizjen VETËVENDOSJE! nuk ka as ndarje dhe as ndalje” shkruhej në njoftimin në facebook të kësaj partie.

Kryetari, Albin Kurti, u shpreh më tej se Vetëvendosje duhet të shërbejë si infrastrukturë për qytetarët që i duan ndryshimet progresive e si shans për aktivistët që të lidhen edhe më ngushtë e të bashkëpunojnë edhe më afër me qytetarët. Si udhëheqës lokal të Lëvizjes VETËVENDOSJE! e keni shumë më të lehtë të takoni qytetarë të lagjes apo fshatit, njerëzit kyç në komunitetin tuaj dhe të gjithë t’i organizoni e aktivizoni për të mirën e përgjithshm

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto