Templates by BIGtheme NET

Shkatërrohet banda e grabitësve në Itali, 16 shqiptarë dhe 2 italianë të arrestuar

Policia Italiane ka mundur të shkatërojë një bandë grabitësish prej 18 personash ku pjesa më e madhe ishin shqiptarë.

Grabitësit ishin kthyer në një mankth për banorët e zonës së Kazertës në Itali.

Banda kryente grabitjet nën kërcënimin e armëve dhe u merrte para dhe sende të ndryshme me vlerë banorëve të zonës.

Të arrestuar nga autoritetet italiane janë 16 shqiptarë dhe 2 italianë. Mbi të arrestuarit nga policia italiane rëndojnë akuzat për vjedhje të rëndë, zhvatje dhe kërcënime.

Hetimet për këtë bandë kishin nisur që në 2015 pas grabitjes së dhunshme që ndodhi në këtë qytet.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto