Templates by BIGtheme NET

Demarkacioni/ Haradinaj: Jam i gatshëm të negocioj me Listën Serbe

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë një intervistë ka thënë se seanca për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi duhet të mbahet javën e ardhshme.

“Janë ndërtu shumë argumente që të kemi një votë të mjaftueshme për demarkacionin. Besoj se javën që vjen do e përmbyllim këtë temë”.

Sipas kryeministrit deputetët e Listës Serbe edhe pse janë kundër, janë duke diskutuar për mundësinë që të mbështesin këtë proces.

“Do të diskutoj me ta që të na ndihmojnë në lëvizjen e lirë te qytetarëve tanë. Unë jam i gatshëm të gjej një gjuhë të përbashkët me Listën Serbe dhe besoj se kjo është edhe në interes të serbëve të Kosovës, sepse edhe ata nuk kanë një pasaportë pa viza dhe nuk mund të udhëtojnë jashtë vendit”.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto