Templates by BIGtheme NET

Guardiola nuk largohet: Mund të qëndroj edhe 10 vite tek City

 Gjatë një deklarate për shtyp, spanjolli Pep Guardiola duket se nuk ka ndërmend të largohet nga Manchester City për një kohë të gjatë.

Drejtuesit e klubit janë të impresionuar nga paraqitja e trajnerit dhe e skuadrës këtë sezon teksa po bëhet gati të festojë titullin shumë javë para kohe dhe si shpërblim janë të gatshëm t’i ofrojnë një kontratë me 23 milionë euro në sezon. Kontratë e cila do ta bëntë Guardiolën trajnerin më të paguar  në botën e futbollit.

“Kam zbuluar se Manchester City është një klub më i madh sesa mendojnë njerëzit nga jashtë. Nuk e përjashtoj mundësinë për të qëndruar këtu edhe 10 vite të tjera. Do të varet nga shumë gjëra.”- u shpreh Guardiola.

Spanjolli nënshkroi një kontratë trevjeçare kur iu bashkua klubit në 2016 dhe klubi së shpejti pritet një rinovim të paktën dyvjeçar.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto