Templates by BIGtheme NET

Ky festival është unik, mongolët ndjekin traditën mijëvjeçare (Fotot)

Njëzet gjuetarë të moshës nga 14 deri në 86 vjeç konkurruan në edicionin e 11-të të traditës mijëvjeçare të gjuetisë në Mongoli.

Festivali, i përqendruar rreth artit unik, i cili kalon brez pas brezi në mesin e nomadëve, mbahet dy herë në vit në pranverë dhe në vjeshtë.

Një nga aktivitetet më interesante turistike në Mongoli, ai tërhoqi rreth 3,000 vizitorë vendas dhe të huaj këtë vit.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto