Templates by BIGtheme NET

Nderime për Astorin, zëvendësuesi i tij shënon gol (Video)

Një javë pas ndarjes nga jeta të kapitenit të Fiorentinës,  Davide Astorit, tifozët e mbledhur në “Artemio Franchi” duartrokitën për herë të fundit kapitenin e tyre.

Në sfidën e javës mes Fiorentinës dhe Beneventos, takimi u ndërpre në minutën e 13 (numri i fanellës së Astorit) dhe për një minutë, i gjithë stadiumi duartrokiti kapitenin, të cilit i kishin përgatitur edhe një koreografi spektakolare.

Davide Astori u gjet i vdekur në dhomën e tij të hotelit të dielën e kaluar, pas një ataku kardiak.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto