Templates by BIGtheme NET

Përballje mes motrash, turneu i tenisit pritet të sjellë spektakël

Dy motrat teniste, Serena dhe Venus Williams do të zhvillojnë një tjetër përballje mes tyre, në raundin e tretë të turneut Masters të Indian Wells. 

Në të njëjtin turne, të dyja motrat 17 vite më parë përjetuan momentin më të vështirë të karrierës së tyre, fyerjet për racizëm.

Kjo do të jetë hera e 26-të që dy motrat amerikane do të luajnë ndaj njëra-tjetrës, me Serenën që udhëheq 14-11 në përballjet direkte.

“Jam ende shumë larg nivelit tim edhe pse kam disa objektiva për këtë sezon. Por Venus është më në formë dhe po luan më mirë tani se sa kur ishte e re”, tha Serena Williams.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto