Templates by BIGtheme NET

Plani me katër pika i SHBA-së për Kosovën, reagon zyrtari serb

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk ka dashur të komentojë lajmin që u dha sot nëpër mediat serbe se SHBA-ja ka gati një pako katër pikëshe për t’ia propozuar Serbisë si zgjidhje përfundimtare me Kosovën.

Gjuriq ka shtuar se Serbia ka pakon dhe planin e vet për Kosovën.

“Nuk do të flisja shumë për politikë sot, vetëm mund të them që shkoni pyesni në Departamentin e Shtetit amerikan për këtë, nëse veç di ndokush diçka rreth kësaj pune, kaq mund të them për këtë. Por çfarë mund të them është se ne e kemi pakon tonë për Kosovën.”, ka deklaruar Gjuriq.

Marrë nga Koha.net

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto