Templates by BIGtheme NET

Ndërron jetë në moshën 91 vjeçare ikona e botës së modës

Ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare ikona e modës franceze, Hubert de Givenchy. Vdekjen e tij e ka konfimruar për AFP, partner i tij i ngushtë, Philipe Venet.

Me dëshpërim të thellë ju informojmë se Hubert Taffin de Givenchy ka ndërruar jetë”, ka thënë Venet.

Givenchy u bë i famshëm për krijimin e fustanit “Little Black”, i veshur nga aktorja Audrey Hepburn në skenën hyrëse të “Breakfast at Tiffany’s”.  Më pas bashkëpunimi mes të dyve vazhdoi duke bërë që Givenchy, të dizajnonte modele të papërsëritshme për aktoren e famshme dhe ish-zonjën e parë të SHBA-së, Jackie Kenedy.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto