Templates by BIGtheme NET

Ndeshja PAOK-AEK si film me kauboj, ajo që bën pronari i ekipit e paimagjinueshme (Foto)

Një gol i diskutueshëm në fund të ndeshjes në Superligën greke mes PAOK-të të Selanikut dhe AEK-ut të Athinës ka çuar në ‘pushtimin’ e fushë nga një prej pronarëve të skuadrës, që mbante një armë në brez.

Fernando Varela shënoi një gol me kokë në minutën e 90-të, duke i dhënë fitoren ekipit vendas, PAOK.

Fillimisht gjyqtari e sinjalizoi golin por më u duk sikur kërkonte ta anulonte për pozicion jashtë loje.

Pronari i PAOK-ut, biznesmeni Ivan Savvidis, u fut në fushë dy herë dhe u shoqërua nga truprojat.

Në rastin e dytë, pa xhupin që kishte veshur herën e parë, Savvidis dukej se kishte një pistoletë në brez. Zyrtarët e AEK-ut pretenduan se Savvidis kërcënoi gjyqtarin gjatë futjes të tij të parë në fushë, përpara se të largohej.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto