Templates by BIGtheme NET

Rama del të mbrojë projektin e teatrit-kullë, komentuesit e ‘masakrojnë’

Teksa kryeministri Edi Rama ka folur për projektin e Teatrit  Kombëtar në rrjetet sociale kanë filluar menjëherë kritikat ndaj tij.

Komentuesit kanë ‘masakruar’ Ramën me komente  duke e akuzuar kryeministrin se e ka kthyer Tiranën në një qytet vetëm me kulla dhe bunkere.

Qytetarët shprehen të shqetësuar se betoni po iu merr frymën në këtë qytet.  Madje ka edhe naga ata që e akuzojnë edhe për trafikim droge. 

“Po na kujtoni kohën kohën e propagandës komuniste por kot nuk thonë bëj baba të të ngjaj”, shprehet një tjetër komentues. 

Por ka pasur edhe kritika për aktorët që ndodhen në sallë dhe dëgjuan prezantimin  e projektit nga vetë kryeministri.

“Nga ata aktorët që janë aty në sallë, vetëm nja njëzetë janë aktorët, se të tjetër janë karagjoza”, shkruan i irituar një qytetar. 

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij u shpreh i prerë se godina aktuale e teatrit kombëtar do të shembet dhe i qëndroi idesë së  teatrit kullë. 

 

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto