Templates by BIGtheme NET

7 mijë këpucë jashtë Shtëpisë së Bardhë, protestë për simbolizimin e viktimave nga armët e zjarrit

Rreth 7000 këpucë janë vendosur jashtë Shtëpisë së Bardhë në shënjë proteste kundër viktimave të shkaktuara nga armët e zjarrit.

Protesta është titulluar ‘Monument për fëmijët tanë’ dhe simbolizon numrin e fëmijëve që kanë qënë viktima të dhunës me armë që nga dhjetori 2012 nga sulmet në shkollën Newtown Conn.

Në SHBA ka lindur një debat i cili ka shkuar edhe në Kongres për posedimin e armëve pasi mijra persona kanë rënë viktima të sulmeve me armë.

Edhe kjo protestë shumë domethënëse vjen si rezultat i numrit të madh të viktimave të shkaktuar nga armët.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto