Templates by BIGtheme NET

Gjendet një predhë në Voskopojë, banorët në panik, prej tre ditësh presin specialistët

Në fshatin turistik të Voskopojës është gjetur një predhë gjatë punimeve në rrugën në drejtim të Manastirit të Shën Prodhromit. “Report Tv”raporton se predha është gjetur pak kilometra larg fshatit turistik dhe mendohet deri më tani se i përket Luftë së dytë Botërore. 

Burime jo zyrtare pranë Drejtorise Rajonale të Policisë thanë se janë lajmëruar organet kompetente, por nuk thanë asgjë lidhur me mosardhjen e specialistëve të fushës.
Prej 3 ditësh policia e Korçës ruan vendin ku u gjend predha, pasi krahas banorëve të zonës, në segmentin rrugor ku u gjet predha kalojnë edhe shumë turistë vendas dhe të huaj. Ende ajo nuk është studiuar nga specialistët dhe është një rrezik për banorët e fshatit dhe turistët. 

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto