Templates by BIGtheme NET

Lista e 20 aktoreve më të pasura në Hollywood

Nuk është më sekret që të jesh një aktore e Hollivudit do të thotë që falë filmave të tu kesh një pasuri të konsiderueshme.

E megjithatë ka edhe yje që janë më të paguara se të tjerat duke krijuar kështu listën e 20 nga aktoret më të pasura të të gjitha kohërave.

Lista e plotë:

Jennifer Lawrence , vlera: $120 Million

Amy Irving , vlera: $120 Million

Drew Barrymore , vlera: $125 Million

Nicole Kidman , vlera: $130 Million

Charlize Theron , vlera: $130 Million

Sofia Vergara , vlera: $140 Million

Cameron Diaz , vlera: $140 Million

Demi Moore , vlera: $150 Million

Angelina Jolie , vlera: $160 Million

Miley Cyrus , vlera: $160 Million

Julia Roberts , vlera: $190 Million

Jane Fonda , vlera: $200 Million

Julia Louis-Dreyfus , vlera: $200 Million

Sandra Bullock , vlera: $200 Million

Jennifer Aniston , vlera: $220 Million

Victoria Principal , vlera: $250 Million

Jessica Alba , vlera: $350 Million

Mary-Kate & Ashley Olsen , vlera: $400 Million

Jami Gertz , vlera: $2 Billion

Dina Merrill , vlera: $5 Billion

Dhe aktorja më e pasur është me $5 billion, është filantropistja Dina Merrill. Edhe pse e lindur në një familje të pasur duket se aktorja ka qënë mjaft e vlerësuar për rolet e saj në skena, televisione dhe kinema. Aktorja u nda nga jeta në Maj të vitit të kaluar.

Marrë nga: www.msn.com

Përshtati: Hashtag.al

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto