Templates by BIGtheme NET

Berisha denoncon: Si vodhi Rama 75 mln euro taksa me kompaninë ruse Gunvor

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, me anë të një statusi në Facebook, ka publikuar skemën se si Rama vodhi me kompaninë ruse Gunvor 75 milionë euro taksa.

Sipas qytetarit dixhital rusët dërguan si administrator në Armo Cristophe Francois Bernard Dobord përmes kompanisë Heaney Assetes, e cila më vonë kaloi aktivitetin në kompanin Deveron, e cila pastaj ja kalon aktivitetin kompanis Zeveson IRTC.

“Të gjitha keto kompani jane zinxhir guaska, qe ne menyr te nje pas njeshme kan len borxhe ne buxhet, banka, furnitor , rreth nje milard euro. Te gjitha rezultojn te lidhura me Z. Debord dhe Besnik Sulen.”-shkruan qytetari dixhital.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto