Templates by BIGtheme NET

Kastriot Çipi për Genc Fugën: I gjori, më dhimbset. Vdes të bëhet një çikë drejtor

Regjisori Kastriot Çipi ka sulmuar sot Genc Fugën duke u shprehur se i dhimbset i gjori. “I  gjori Genci Fuga! Me dhimbset. Vdes te behet nje cike drejtor…”, është shprehur Çipi ndaj Fugës teksa ka publikuar një lajm ku Fuga është shprehur se nuk është kundra godinës së re të Teatrit Kombëtar. 

Fuga është shprehur së fundmi se sa i takon ruajtjes së godinës aktuale, si pjesë e historisë, është kundër sepse sipas tij, ashtu si statusi i artistit, edhe kjo godinë ka nevojë për ndryshim.

“Tan Fuga thotë që kjo çështje ha debat. Mos kërkoni opinione kur në Kushtetutën e Shqipërisë, në të gjitha strukturat shtetërore, nuk kam një pozicionim të qartë që ta quaj veten komunitet. Deri tani unë jam në boshllëkun e strategjisë afatmesme dhe afatgjatë, të ngritur nga shteti për këtë komunitet, jam në një terren që kjo godinë është pa status, pa buxhete të qarta. Të gjitha mendimet tona janë të ndryshme sepse jemi në mungesë totale të një strategjie” , është shprehur ndër të tjera aktori.  Genc Fuga është një nga kadidatët që synon kreu e Teatrit Kombëtar. 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto