Templates by BIGtheme NET

ME VIDEO/ Si tentoi Gruevski të ndalonte miratimin e ligjit, përplasja me Xhaferin

Në Maqedoni Kuvendi ka miratuar ligjin për gjuhët me 64 vota, ku një ndër to është gjuha shqipe.  Duhet të themi që situata në Kuvendin e Maqedonisë ka qenë e tensionuar gjatë procesit të votimit. 

Deputetët e partisë së udhëhequr nga Nikolla Gruevski, VMRO-së, tentuan që të pengojnë votimin e ligjit. Ai që shkaktoi më shumë tension në sallë ishte Nikolla Gruevski i cili pati edhe përplasje verbale me kryeparlamentarit Talat Xhaferi pasi nuk donte la lejonte që të miratohej ky ligj.  Në një moment situata u tensionua shumë aq sa Gruevski ishte i gatshëm të godiste  Xhaferin duke iu afruar shumë afër këtij të fundit dhe në momentin që nuk e arriti i gjuajti me një gotë me ujë. 

 Viodeot e mëposhtme tregojnë përplasjen mes tyre. 

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto