Templates by BIGtheme NET

Plagosi me thikë të riun në Tiranë, 25-vjeçarit i gjendet drogë në banesë

Një 25-vjeçar është arrestuar sot në Tiranë, pasi akuzohet se ka goditur me thikë një tjetër të ri. I arrestuari quhet Ergys Metani.

Policia njofton se ai pas një konlikti me një 21-vjeçar me inicialet E.Z, ka humbur durimin dhe e ka qëlluar atë me thikë. Më pas, pas arrestimit në banesë i është zbuluar një sasi hashash. 21-vjeçari ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

“Nga Specialistët e Seksionit të Krimeve Kundër Jetës, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë nr 4 Tiranë, është bërë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:  Ergys Metani, 25 vjeç, banues në Tirane,” thuhet në njoftimin e policisë. Por gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën thika dhe lëndë narkotike e dyshuar “Cannabis Sattiva”.

Arrestimi i shtetasit të mësipërm u bë pasi, më datë 13.03.2018, në vendin e quajtur rruga “Niko Avrami” pranë një kompleksi, gjatë një konflikti për motive të dobëta me shtetasin E. Z., 21 vjeç, banues në Tiranë, e ka goditur me mjet prerës “thikë” i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Gjithashtu shtetasit Ergys Metani, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale një “thikë” si dhe një sasi lëndë narkotike e dyshuar “Cannabis Sattiva”.”, njofton policia.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto