Templates by BIGtheme NET

Tërmeti godet Elbasanin në ‘Ditën e Verës’

Dita e sotme ka nisur me tërmet në Elbasan. Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit ka bërë me dije se në orët e para të mëngjesit të 14 Marsit, në Elbasan është regjistruar një lëkundje tërmeti. Saktësisht lëkundjet kanë nisur në orën 04:20.

Epiqendra e këtij tërmeti sipas IGJEUM, ishte në Kuturman të Elbasanit një një thellësi prej 16 kilometrash, me lëkundje me magnitudë 3.2.

Elbasani mbahet si kryeqyteti i festës së “Ditës së Verës” ndërsa njihet për përgatitjen e ëmbëlsisës tradicionale për këtë festë-ballokumet.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto