Templates by BIGtheme NET

Kreu i partisë maqedonase: Presidenti Ivanov të dekretojë ligjin, të mos krijojë tension të panevojshëm

Kreu i partisë Lidhja Demokratike në Maqedoni, Trajanov, i ka bërë thirrje presidentit të vendit Ivanov që ta nëshkruajë ligjin për gjuhët.

Në një deklaratë për mediat, Trajanov ka thënë se kreu i shtetit nuk duhet të bëhet shkak për lindjen e tensioneve politike në vend, raporton zhurnal.

Sipas tij gjuha do shërbejë si mjet për mirëkuptim të ndërsjellë ndërsa në Maqedoni, është shndërruar në instrument për konfrontime dhe akuza të ndërsjella.  

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto