Templates by BIGtheme NET

Bie Federer në Indian Wells, Del Potro fitues i turneut

 

Finalja e Masters të Indian Wells midis tensitit zvizerian Roger Federer dhe argjentinasit Juan Martin del Potro ka rezultuar një dështim për veteranin Federer.

Del Potro ka arritur të mundë Federer 2-1 duke u bërë edhe fitues i turneut. Del Potro arriit të fitonte dy sete 6-4, 6-7, 7-6  me Federer i cili nuk mundi që të bënte më shumë në këtë sfidë.

Ky ishte suksesi i parë për argjentinasit Del Potro në një turne Masters, ndërsa për Federer ishte humbja e parë për 2018 pas 17 fitoresh radhazi. Zviceriani u dorëzua pas 2 orësh e 40 minutash lojë.

Me përjashtim të setit të parë, që u fitua pa shumë probleme 6-4 nga Del Potro, dy të tjerat u vendosën në “time break”, me Federer që triumfoi në pikët shtesë setin e dytë, ndërsa argjentinasi fitoi setin e tretë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto