Templates by BIGtheme NET

Kryemadhi: Arrestimet në Lezhë show televiziv

Kryetarja e Lëvizjes  Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka folur për sistemin në drejtësi të cilin e ka quajtur të kapur nga qeveria. Gjithashtu ajo ka folur edhe për arrestimet në Lezhë.

Kryemadhi i ka quajtur arrestimet Lezhë për abuzimet me pronat si një show televiziv.

Kryetarja e LSI-së ka folur në ‘Real Story’ duke thënë se nuk duhet të ndërhyet në drejtësi dhe i krahasoi arrestimet në Lezhë me mos arrestimin e ish-ministrit të brendshëm Sajmir Tahiri dhe shtoi se Prokuroria nuk duhet që të bëjë rolin e gjyqtarit.

“Prokuroria nuk ke të drejtë të bësh rolin e gjyqtarit, as prokurori dhe policia bashkë. Se nuk mund të bëjë policia një komunikatë për shtyp ku të thotë u arrestuan 23 veta. Sepse nga këta 23 veta aty do të kesh 3 ose 4 që janë shkaktarë. As Arta Marku nuk shpall dot. Shpall gjykata me gjyqtar të pa korruptuar. Unë për këtë e ngre zërin,”- u shpreh Kryemadhi.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto